e-Dönüşüm

 

Esnaf dostu Ingenico, e-dönüşüm çözümleri ile işletmelerin yüzünü güldürüyor. Ingenico YazarkasaPOS'lar üzerinden yapılan her ödeme işlemi için artık e-fatura ve e-arşiv faturası da kesilebiliyor. Perakende satış firmalarının ERP sistemlerinin, entegratör firmalara bağlanmasına dayanan standart çözümlere göre daha hızlı ve güvenli olan Ingenico e-dönüşüm çözümleri, işletmelerin operasyonel yükünü hafifletiyor, verimliliğini arttırıyor. Online e- fatura ve e - arşivi anında GİB' e (Gelir İdaresi Başkanlığı) bildiren Ingenico e-dönüşüm çözümü, yazarkasaPOS üzerinden gerçekleşen bir çözüm olmasıyla da e-dönüşüm alanında bir ilki temsil ediyor.

E-FATURA

Uygulama, online olarak, satın alma yapan firmanın e-fatura mükellefi olup olmadığını giriş yapılan vergi kimlik numarasına göre kontrol eder. 

Ödeme işlemiyle birlikte, e-fatura oluşturulup özel entegratör üzerinden GİB’e gönderilir.

YazarkasaPOS üzerinden faturanın tamamlandığı bilgisi ve fatura ID’si ile e-fatura bilgi fişi basılır.

E-ARŞİV

Uygulama, girilen vergi kimlik numarası kontrolü ile e-fatura mükellefi olmayan mükellefler için e-arşiv modülünü aktif hale getirir.

Ödeme işlemi gerçekleştirilirken, bilgiler özel entegratör ile paylaşılarak e-arşiv faturası oluşturulur.

Özel entegratörden gelen ‘Başarılı’ cevabıyla yazarkasaPOS e-arşiv ID ve diğer girilen bilgiler ile bilgi fişi basılır ve mükellefe ait e-posta adresine e-arşiv faturası gönderilir.

Bilgi fişinde ayrıca, orijinal faturanın bilgileri QR Kod olarak yer alır.