Zincir Mağazalarda Yeni Nesil Sisteme Geçiş ve Katma Değerli Servisler İçin Ingenico Yeterli!

En büyük zincir mağazadan en küçük iş yerine kadar her boydan ve sektörden işletme, sadece Ingenico yazarkasaPOS satın alarak hem yeni nesil sisteme entegre oluyor hem de katma değerli servis hizmetlerini kullanıyor. Üstelik Ingenico YazarkasaPOS kullanıcıları tüm bu süreçte ek hiçbir yatırıma gerek duymuyor.

Ödeme sistemleri pazarının lider şirketi Ingenico, güçlü Ar-Ge altyapısı ile yazarkasaPOS’lar üzerindeki katma değerli çözümlerinin sayısını artırmaya devam ediyor. 2013 yılındaki yeni nesil yazarkasaPOS sistemine geçiş sürecinin hemen ardından 2014 yılında iWE280 Seyyar YazarkasaPOS ve 2015 yılında da iDE280 Masaüstü YazarkasaPOS’u geliştiren Ingenico, yazarkasaPOS’ları üzerinde kullanıcılarına katma değer katacak servisler geliştirerek hem maliyet hem de operasyonel süreçlerde müşterilerinin yanında yer alıyor. Çünkü bilgisayar bağlantılı büyük işletmelerde yazarkasa sistemlerinin geçişi uzun zaman aldığı kadar maliyet açısından da iş yerlerine büyük yük getiriyor. Oysa iş yerleri sadece Ingenico YazarkasaPOS satın alarak yeni nesil sisteme kolaylıkla geçiş yaparken, bunun için büyük bütçeler ayırmak zorunda kalmıyor.

Ingenico Yeni Nesil YazarkasaPOS fiyatları için     

 

Ingenico YazarkasaPOS’lar üzerinden sunulan katma değerli servisler şu şekildedir: Harici Satış Yazılımı Bağlantısı (GMP3)

GMP3, YazarkasaPOS uygulaması ile harici cihaz ve VAS uygulamalarının haberleşmesinde kullanılan protokoldür. Bu geliştirme sayesinde harici sistemler üzerinde özel uygulamaları bulunan firmalar sadece bir “Ingenico YazarkasaPOS” yatırımı yaparak, yeni nesil ödeme sistemine sahip oluyor. Perakende sektöründe faaliyet gösteren birçok firma Ingenico’nun bu çözümünden faydalanabilir.

Ingenico GMP3 entegrasyonu, harici sistemler ile bir yazarkasaPOS’un güvenli işlem yapmasını sağlayan ve TÜBİTAK’tan onay alan ilk onaylı çözümdür.

 

e-Fatura ve e-Arşiv

Ingenico YazarkasaPOS’lar üzerinden yapılan her ödeme işlemi için e-Fatura ve e-Arşiv faturası kesilebiliyor. Perakende satış firmalarının ERP sistemlerinin, entegratör firmalara bağlanmasına dayanan standart çözümlere göre daha hızlı ve güvenli olan e-Arşiv ve e-Fatura, işletmelerin operasyonel yükünü hafifletiyor, verimliliğini arttırıyor.

• e- Fatura uygulaması online olarak, satın alma yapan firmanın e-fatura mükellefi olup olmadığını giriş yapılan vergi kimlik numarasına göre kontrol eder.

• Ödeme işlemiyle birlikte, e-Fatura oluşturulup özel entegratör üzerinden GİB’e gönderilir.

• YazarkasaPOS üzerinden faturanın tamamlandığı bilgisi ve fatura ID’si ile e-Fatura bilgi fişi basılır.

• e-Arşiv uygulaması girilen vergi kimlik numarası kontrolü ile e-fatura mükellefi olmayan mükellefler için e-arşiv modülünü aktif hale getirir.

• Ödeme işlemi gerçekleştirilirken, bilgiler özel entegratör ile paylaşılarak e-arşiv faturası oluşturulur.

• Özel entegratörden gelen ‘Başarılı’ cevabıyla yazarkasaPOS e-arşiv ID ve diğer girilen bilgiler ile bilgi fişi basılır ve mükellefe ait e-posta adresine e-arşiv faturası gönderilir.

 

Restoran Otomasyon Sistemleri:

Restoran Otomasyon Sistemleri ile Ingenico YazarkasaPOS arasında sağlanan entegrasyon, sektördeki işletmelere birçok konuda kolaylık sunuyor. Restoranlarda masa numarasını giren garsonun otomatik olarak adisyon bilgilerini Ingenico YazarkasaPOS üzerine çağıran sistem, yine otomatik olarak adisyona uyumlu yazarkasa fişinin basılmasını ve tahsilatın alınmasını sağlıyor. Garson ödeme alma ve fiş verme işlemlerini tek bir cihazda aynı anda tamamladığı için adisyonu kapatabiliyor ve süreç hızlanıyor. KerzzPOS, Micros, Omni, Robotpos, Ingenico yazarkasaPOS’larla entegre restoran otomasyon sistemleri arasında yer alıyor.

 

Sadakat Uygulamaları

Ingenico YazarkasaPOS’lar ZUBİZU, Hopi, Global Miles gibi sadakat uygulamaları ile entegre çalışıyor. ZUBİZU avantajlarını müşterilerine kullandıracak olan işletmeler, sadakat uygulaması ile ÖKC dışında farklı bir tablet cihaz kullanmak zorunda kalmıyor. Tüketici ödeme sırasında uygulanan kampanyaların yanı sıra, ZUBİZU uygulamasına önceden tanıtılmış kredi kartı ile dilerse mobil ödeme imkanına sahip oluyor. Ingenico YazarkasaPOS’lar bu uygulama ile tam entegre çalışırken, ZUBİZU Uygulaması’nın içerdiği avantajlı alışveriş seçenekleri anında kullanıcıya sunuluyor.

Alışverişin app’i Hopi ise milyonlarca üyesine anlaşmalı markalarda Paracık kazandıran ve kat kat değerli harcatan akıllı bir mobil sadakat uygulaması. Mobil ödeme gibi birçok özelliğiyle alışveriş deneyimini daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

Türkiye’nin bankalardan ve havayolu şirketlerinden bağımsız ilk mil programı Global Miles, kullanıcılarına harcadıkça ve uçtukça bağımsız olarak mil vermesi bakımından dünyada bir ilk. Ingenico YazarkasaPOS ile entegre çalışan uygulama sayesinde üye işyeri, online olarak Global Miles üyesi müşterilerine mil kazandırıyor.

 

Yemek Çeki Uygulaması

Zamanla yarışan restoranlar için çok büyük önem taşıyan “hız” açısından yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan Ingenico yazarkasaPOS’larında yemek çeki uygulamalarından MetropolCard, Multinet, Edenred (Ticket Restaurant) ve Sodexo uygulamaları geliştirildi. Böylece Ingenico yazarkasaPOS alan restoranların yemek çeki uygulamalarını çalıştırabilmek için ayrıca bir POS yatırımı yapmasına gerek kalmıyor. İş yerleri yemek çeki sistemleriyle entegre bir yapı içinde çözümlere yönelik tüm hizmeti aynı platformda sunabiliyor. Yemek çeki uygulamaları hem iWE280 Seyyar YazarkasaPOS, hem de iDE280 Masaüstü YazarkasaPOS üzerinde çalışabiliyor.

 

iCiro Online Ciro Takip Uygulaması

Ingenico YazarkasaPOS kullanan iş yeri sahiplerinin veya yetkilendirilen kişilerin hem web hem de cep telefonlarından gerçek zamanlı ciro takibi yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. iCiro uygulaması ile Ingenico YazarkasaPOS’lardan geçen ciro günlük, haftalık ve aylık olarak takip edilebilir. Gün içerisinde Ingenico YazarkasaPOS’larından geçen işlemlerin ne kadarının nakit, ne kadarının banka üzerinden olduğu bilgisine tek bir tuşla anında ulaşılabilir. Ingenico YazarkasaPOS’lar üzerinde yer alan banka uygulamalarından geçen ciro dağılımı kolaylıkla takip edilebilir. iCiro sistemi altında 3 farklı ürün bulunmaktadır: iCiroMOBİL, iCiroPLUS ve iCiroBASIC.

 

PLU Yönetimi

PLU Yönetim uygulaması sayesinde bir veya birden fazla Ingenico yazarkasası olan iş yerleri, satış yaptığı binlerce ürünü web ortamında gruplayarak, barkod ve fiyat tanımlaması yapabiliyor ve bunları Ingenico cihazlarına indirebiliyor. Merkezden yapılan tüm değişiklikleri tüm Ingenico yazarkasaPOS’larına kolayca aktarabiliyor. Bir yazarkasada yapılan ürün ve fiyat tanımlamaları diğer yazarkasalara da PLU Uygulaması ile merkezden kolayca aktarılabiliyor. İş yeri ayrıca sattığı ürünleri isimleri ile sınıflandırabiliyor, fiyatlar barkod okutulunca otomatik olarak yazarkasa ekranında beliriyor ve fişe de otomatik basılıyor. Bu sayede kasada işlemler hızlanıyor.